Perdotenda® HELYOS

Pergola Perdotenda® HELYOS

Pergola Pergotenda HELYOS je nová inovativní hliníková pergola z dílny italského výrobce Corradi, která umí skloubit tradičně jednoduchý, přesto elegantní vzhled v kombinaci s moderními technologickými prvky v oblasti zastínění. Inovativní je především díky svému střešnímu systému. Pergola se vyrábí vždy na zakázku.

Kam pergolu umístit?

Pergola Pergotenda HELYOS patří do kategorie samonosných a snadno modulárních pergol, takže řečeno s nadsázkou, tuto pergolu můžete umístit téměř kamkoliv. Umístit jí tak můžete jak na terasu, tak i kamkoliv na zahradu, případně jí můžete použít jako krytou venkovní zahrádku k restauračnímu zařízení pro své zákazníky. Ať už jí nakonec umístíte kamkoliv, bude vám sloužit jako spolehlivá ochrana před sluncem, deštěm a pokud si pergolu dovybavíte o roletový systém (ERMETIKA), tak i větrem.

Konstrukce pergoly

Konstrukce pergoly Pergotenda HELYOS je z extrudovaného hliníku, který je opatřen práškově vypalovanou barvou dle vašeho výběru. Standardní výběr barevných odstínů je: bílá, antracit, RAL 1014, RAL 1019 a RAL 7032 (vzorník RAL barev najdete ZDE). Spojovacím materiálem je vždy z nerezu.

Konstrukce pergoly Pergotenda HELYOS je modulární (ukotvena může být buď samonosně na 4 sloupky, případně na zeď a 2 sloupky), což znamená, že do jedné sestavy je možno namontovat více modulů pergoly.

Konstrukce pergoly je odolná proti větru dle rozměrů konstrukce (jednoho modulu) od 9. až do 11. stupně Beaufortovy stupnici.

Rozměry: Sloupky – 120 x 120 mm.

Střecha pergoly

Střecha pergoly Pergotenda HELYOS není pojezdová a je s klasicky rovnou střechou.

Střešní systém je tvořen pomocí hliníkových lamel, které se dají motorově nastavit až do 120°, což umožňuje naprosto pohodlnou a variabilní regulaci větrání a propouštění světla skrz střechu pergoly.

Pokud jsou lamely zavřené, tedy ve vodorovné poloze, dokáží nabídnout naprosto dokonalou ochranu před sluncem a hlavně deštěm a tento systém je vhodný všude tam, kde jsou chladnější a drsnější klimatické podmínky.

Konvexní tvar lamel je v současné době na trhu naprosto jedinečný. Rozsáhlá studie přinesla výsledek v podobě zjištění, že jsou lamely mnohem pevnější a odolnější proti zatížení, než je obvyklé. Lamely jsou také vybaveny dvojitým těsněním, které lépe odvádí vodu do boku a díky tomu jde voda snadněji přímo do širokých odtokových kanálků, které jsou uvnitř pilířů (sloupků). Zbytkovou vodu a nečistoty se sbírají při otevírání lamely do vertikální polohy.

Ovládání střechy je možné pouze pomocí motoru.

Volitelné prvky k pergole

  • Podlahový systém
  • Posuvné zasklení pergol
  • Boční a přední rolety z čirého popřípadě neprůhledného materiálu
  • Audio BT systém

Maximální rozměry pergoly Pergotenda HELYOS

Šíře Výsun
jeden modul 4 000 mm 4 000 mm
jeden modul 3 500 mm 4 570 mm
jeden modul 3 000 mm 5 140 mm