Pergola Perdotenda® 100

Pergola Perdotenda® 100

Pergola Pergotenda 100 je uzavíratelná samonosná dřevěná pergola z dílny italského výrobce Corradi, která umí skloubit tradičně jednoduchý, přesto elegantní vzhled v kombinaci s moderními technologickými prvky v oblasti zastínění. Pergola se vyrábí vždy na zakázku.

Kam pergolu umístit?

Pergola Pergotenda 100 je ideální pokud chcete například zastřešit vaší terasu a tím elegantně propojit váš vnitřní a venkovní prostor.

Nemáte terasu a chcete pergolu na zahradu? Tak i v tomto případě je pro vás pergola Pergotenda 100 jako dělaná, jelikož její konstrukce je samonosná a modulární a díky tomu jí můžete umístit skoro kamkoliv se vám jen zlíbí a pomocí více modulů vytvořit sestavu až o rozměru 10,5 m x 7 m.

Vy si tak můžete vytvořit ideální místo, které vám bude sloužit k vašemu odpočinku. Kromě odpočinku zde můžete pořádat i oslavy, ať už rodinného či firemního charakteru a máte jistotu, že budete dokonale chráněný před slunečními paprsky a případnou nepřízní počasí.

Konstrukce pergoly

Konstrukce pergoly Pergotenda 100 je provedena z kvalitních lepených trámů ze skandinávského smrku. Spáry ve dřevě jsou ošetřeny melaninovou pryskyřicí, díky čemuž nedochází barevným změnám. Trámy jsou ošetřeny lazurou (s minerálními solemi), která je dostupná v odstínech: přírodní provedení nebo kaštan, ořech, antracit, bílá, šedá, slonová kost nebo v jakékoliv jiné barvě z RAL vzorníku (zde je potřeba počítat s tím, že takové barvy jsou za příplatek).

Díky povrchové úpravě je nutné dřevěnou konstrukci pergoly standardně ošetřovat (čištění a regenerace) cca jednou za 3 roky. Spojovacím materiálem je vždy z nerezu.

Konstrukce pergoly je odolná proti větru do 6. stupně Beaufortovy stupnice.

Rozměry: Přední profil – 120 x 120 mm, Nosníky – 60 x 120 mm v páru a Sloupky – 120 x 120 mm.

Střecha pergoly

Pergola Pergotenda 100 může být provedena dvěma způsoby a to buď s klasicky rovnou střechou, nebo se střechou se sklonem (minimální sklon je 15%). Ať už zvolíte jakoukoliv variantu střechy, tak samotná střecha je pojezdová.

Střešní systém je z voděodolného a zcela zatemňujícího třívrstvého PVC, které může být v barvě bílé, šedé, nebo ve slonové kosti. Ovládání střechy je možné buď mechanicky pomocí kliky anebo rádiově pomocí motoru.

Volitelné prvky k pergole

  • Podlahový systém
  • Okapový systém
  • Posuvné zasklení pergol
  • Boční a přední rolety z čirého popřípadě neprůhledného materiálu
  • Zábradlí

Maximální rozměry pergoly Pergotenda 100

Rovná střecha Střecha se sklonem
Šíře Výsun Šíře Výsun
2 střešní vodící lišty 3 500 mm 7 000 mm 3 500 mm 7 000 mm
3 střešní vodící lišty 7 000 mm 7 000 mm 7 000 mm 7 000 mm
4 střešní vodící lišty 10 500 mm 7 000 mm 10 500 mm 7 000 mm