Pergola Perdotenda® 60

Pergola Perdotenda® 60

Pergola Pergotenda 60 je klasická dřevěná pergola z dílny italského výrobce Corradi, která umí skloubit tradičně jednoduchý, přesto elegantní vzhled v kombinaci s moderními technologickými prvky v oblasti zastínění. Pergola se vyrábí vždy na zakázku.

Pergola Pergotenda 60 má stejné vlastnosti jako Pergola Pergotenda 45 a od sebe se liší pouze tím, že pergola Pergotenda 60 má robusnější konstrukci.

Kam pergolu umístit?

Potřebujete nějak vkusně a jednoduše zastřešit svou terasu? Tak pergola Pergotenda 60 je pro vás jako dělaná. Svým minimalistickým, leč luxusním designem se hodí naprosto ke každému domu a vy si tak snadno můžete rozšířit i svůj obytný prostor, kde můžete strávit nespočet příjemných chvilek a dokonale se tak odreagovat od každodenního stresu.

Pergola Pergotenda 60 může být použita i například pro rozšíření vaší restaurace. Vy tak budete moci svým hostům dopřát perfektní venkovní posezení, které je ochrání před nepříjemnými slunečními paprsky, mírným deštěm a větrem. Toto zákazníci zajisté ocení a rádi se tak k vám budou i v budoucnu vracet a vy tím získáte proti konkurenci obrovskou výhodu.

Konstrukce pergoly

Konstrukce pergoly Pergotenda 60 je provedena z kvalitních lepených trámů ze skandinávské borovice. Trámy jsou ošetřeny lazurou (s minerálními solemi), která je dostupná v odstínech: kaštan (standart), ořech, antracit, bílá, šedá, slonová kost nebo v jakékoliv jiné barvě z RAL vzorníku (zde je potřeba počítat s tím, že takové barvy jsou za příplatek). Spojovacím materiálem je vždy z nerezu.

Konstrukce pergoly je odolná proti větru. U rovné verze konstrukce do 6. stupně a u šikmé verze konstrukce až do 8. stupně Beaufortovy stupnice.

Pergola Pergotenda 60 je vždy kotvena do zdi a tam se nachází i ovládací mechanismus.

Rozměry: Přední profil – 120 x 180 mm,  Nosníky – 60 x 220 mm v páru a Sloupky – 120 x 120 mm.

Střecha pergoly

Pergola Pergotenda 60 může být provedena dvěma způsoby a to buď s klasicky rovnou střechou, nebo se střechou se sklonem (minimální sklon je 15%). Ať už zvolíte jakoukoliv variantu střechy, tak samotná střecha je pojezdová.

Střešní systém je z voděodolného a zcela zatemňujícího třívrstvého PVC, které může být v barvě bílé, šedé, nebo ve slonové kosti. Ovládání střechy je možné buď mechanicky pomocí kliky anebo rádiově pomocí motoru.

V případě, že zvolíte variantu střechy se sklonem je možné pergolu Pergotenda 60 za příplatek osadit i pevným okapovým žlabem, který je umístěn na předním profilu pergoly. Při úplném vysunutí střechy odvádí přední profil vodu do okapu a voda tak odtéká pomocí klasického okapového svodu mimo pergolu.

Volitelné prvky k pergole

  • Podlahový systém
  • Okapový systém
  • Posuvné zasklení pergol
  • Boční a přední rolety z čirého popřípadě neprůhledného materiálu
  • Zábradlí

Maximální rozměry pergoly Pergotenda 60

Rovná střecha Střecha se sklonem
Šíře Výsun Šíře Výsun
2 střešní vodící lišty 4 500 mm 7 800 mm 3 500 mm 8 000 mm
3 střešní vodící lišty 9 000 mm 7 800 mm 7 000 mm 8 000 mm
4 střešní vodící lišty 13 000 mm 7 800 mm 10 500 mm 8 000 mm