Pergola Perdotenda® ARKO

Arko_Alta (3)

Pergola Pergotenda ARKO je tak trochu netradiční dřevěná pergola z dílny italského výrobce Corradi, která umí skloubit tradičně jednoduchý, přesto elegantní vzhled v kombinaci s moderními technologickými prvky v oblasti zastínění. Svým vzhledem a funkčností by se dala také charakterizovat jako skloubení markýzy a pergoly do jednoho výrobku. Pergola se vyrábí vždy na zakázku.

Kam pergolu umístit?

Pergola Pergotenda ARKO je ideální volbou, pokud chcete nějak vkusně zastřešit vaší terasu a nechcete použít klasickou markýzu, jako má dnes kde kdo. Pergola Pergotenda ARKO krom své dokonalé funkčnosti (spolehlivě vás ochrání před slunečními paprsky) dá šanci vyniknout i vaší fasádě na domě, jelikož se stane jejím vkusným doplňkem.

Tím, že Pergola Pergotenda ARKO nemá žádné přední sloupky, které mohou být často na mnoha místech doslova limitující pro využití klasické pergoly, je pergola vhodná i pro využití v komerčním sektoru. Snadno tak rozšíříte například vaše restaurační zařízení, svou prodejní plochu, nebo díky pergole můžete vytvořit ideální venkovní posezení pro své obchodní partnery.

Konstrukce pergoly

Konstrukce pergoly Pergotenda ARKO je vyrobena z kvalitních lepených trámů ze skandinávského smrku. Trámy jsou ošetřeny lazurou (s minerálními solemi), která je dostupná v odstínech: kaštan (standart), ořech, antracit, bílá, šedá, slonová kost nebo v jakékoliv jiné barvě z RAL vzorníku (zde je potřeba počítat s tím, že takové barvy jsou za příplatek). Spojovacím materiálem je vždy z nerezu.

Pergola Pergotenda ARKO je vždy kotvena do zdi a tam se nachází i ovládací mechanismus.

Lze dát více konstrukcí (modulů) vedle sebe a tím vytvořit delší sestavu pergoly Pergotenda ARKO viz uvedená tabulka níže.

Konstrukce pergoly je odolná proti větru a to až do síly 6. stupně Beaufortovy stupnice.

Rozměry: Přední profil – 45 x 155 mm, Nosníky – 45 x 155 mm v páru a Zaoblené sloupky – 90 x 120 mm.

Střecha pergoly

Střecha pergoly Pergotenda ARKO je pojezdová a je provedena pod sklonem, který je 8 stupňů.

Střešní systém je z voděodolného a zcela zatemňujícího třívrstvého PVC, které může být v barvě bílé, šedé, nebo ve slonové kosti. Ovládání střechy je možné buď mechanicky pomocí kliky anebo rádiově pomocí motoru.

Střešní systém pergoly Pergotenda ARKO je možno za příplatek osadit i okapovým systémem, který je umístěn na předním profilu pojezdové střechy.

Volitelné prvky k pergole

  • Podlahový systém
  • Okapový systém

Maximální rozměry pergoly Pergotenda ARKO

Šíře Výsun
2 střešní vodící lišty 4 000 mm 4 000 mm
3 střešní vodící lišty 8 000 mm 4 000 mm
4 střešní vodící lišty 12 000 mm 4 000 mm