Pergola Perdotenda® TWIN

Twin_foto_fondo

Pergola Pergotenda TWIN je uzavíratelná dřevěná pergola z dílny italského výrobce Corradi, která umí skloubit tradičně jednoduchý, přesto elegantní vzhled v kombinaci s moderními technologickými prvky v oblasti zastínění. Pergola se dělí na dvě varianty a to TWIN 4 a TWIN 7 a vyrábí se vždy na zakázku.

Jednotlivé verze pergoly Pergotenda TWIN se od sebe liší pouze v délce výsuvu (TWIN 7 zvládne téměř dvojnásobný výsuv oproti TWIN 4), jinak jsou konstrukčně naprosto totožné.

Kam pergolu umístit?

Pergola Pergotenda TWIN je ideální pokud chcete například zastřešit vaší terasu a tím elegantně propojit váš vnitřní a venkovní prostor. Svým luxusním designem, ve kterém vynikají čisté hrany lze pergolu umístit k jakémukoliv typu domu bez toho, aby byla nějak výrazně pozměněna jeho charakteristika.

Díky pergole Pergotenda TWIN můžete získat ideální prostor na trávení vašich volných chvil plných odpočinku v rodinném kruhu s maximální relaxací, která dokáže odbourat váš každodenní pracovní stres, případně místo, kde můžete trávit čas se svými přáteli.

Pergola Pergotenda TWIN se dá využít samozřejmě i pro vaše podnikání. Rozšiřte pomocí pergoly vaší restauraci a nabídněte tak svým hostům komfort v podobě venkovního posezení, které je bude chránit před slunečními paprsky, deštěm a v případě použití roletového systému i před větrem.

Konstrukce pergoly

Konstrukce pergoly Pergotenda TWIN je provedena z kvalitních lepených trámů ze skandinávského smrku. Trámy jsou ošetřeny lazurou (s minerálními solemi), která je dostupná v odstínech: kaštan (standart), ořech, antracit, bílá, šedá, slonová kost nebo v jakékoliv jiné barvě z RAL vzorníku (zde je potřeba počítat s tím, že takové barvy jsou za příplatek). Spojovacím materiálem je vždy z nerezu.

Konstrukce pergoly je odolná proti větru. U rovné verze konstrukce do 6. stupně a u šikmé verze konstrukce až do 8. stupně Beaufortovy stupnice.

Pergola Pergotenda TWIN je vždy kotvena do podlahy a do zdi, kde se nachází i ovládací mechanismus.

Rozměry TWIN 4: Přední profil – 45 x 155 mm, Nosníky – 45 x 155 mm v páru a Sloupky – 45 x 155 mm.

Rozměry TWIN 7: Přední profil – 60 x 220 mm, Nosníky – 60 x 220 mm v páru a Sloupky – 60 x 220 mm.

Střecha pergoly

Pergola Pergotenda TWIN může být provedena dvěma způsoby a to buď s klasicky rovnou střechou, nebo se střechou se sklonem (minimální sklon je 15%). Ať už zvolíte jakoukoliv variantu střechy, tak samotná střecha je pojezdová.

Střešní systém je z voděodolného a zcela zatemňujícího třívrstvého PVC, které může být v barvě bílé, šedé, nebo ve slonové kosti. Ovládání střechy je možné buď mechanicky pomocí kliky anebo rádiově pomocí motoru.

V případě, že zvolíte variantu střechy se sklonem je možné pergolu Pergotenda TWIN za příplatek osadit i okapovým žlabem, který je umístěn na předním profilu pergoly. Při úplném vysunutí střechy odvádí přední profil vodu do okapu a voda tak odtéká pomocí klasického okapového svodu mimo pergolu.

Volitelné prvky k pergole

  • Podlahový systém
  • Okapový systém
  • Posuvné zasklení pergol
  • Boční a přední rolety z čirého popřípadě neprůhledného materiálu
  • Zábradlí

Maximální rozměry pergoly Pergotenda TWIN 4

Rovná střecha Střecha se sklonem
Šíře Výsun Šíře Výsun
2 střešní vodící lišty 3 500 mm 4 000 mm 4 500 mm 3 900 mm
3 střešní vodící lišty 7 000 mm 4 000 mm 9 000 mm 3 900 mm
4 střešní vodící lišty 10 500 mm 4 000 mm 13 000 mm 3 900 mm

Maximální rozměry pergoly Pergotenda TWIN 7

Rovná střecha Střecha se sklonem
Šíře Výsun Šíře Výsun
2 střešní vodící lišty 3 500 mm 7 000 mm 4 500 mm 6 800 mm
3 střešní vodící lišty 7 000 mm 7 000 mm 9 000 mm 6 800 mm
4 střešní vodící lišty 10 500 mm 7 000 mm 13 000 mm 6 800 mm