Pergolová markýza Warema P40

16006

Pergolová markýza Warema P40 je inovativní a elegantní protisluneční ochrana z dílny předního světového výrobce a inovátora v oblasti stínící techniky, čímž je právě německá firma Warema.

Pergolová markýza Warema P40 slouží pro zastínění velkých ploch a kombinuje vysoký komfort, dlouhou životnost, bezpečnost a funkčnost s uživatelsky příjemným ovládáním.

U pergolové markýzy Warema P40 je použita unikátní technologie jménem SecuDrive, díky které je vůbec poprvé možné použít dohromady rovné a zakřivené vodící lišty bez toho, aby kdekoliv vznikala při pohybu tkaniny boční světelná mezera (tkanina je po celou dobu optimálně napnutá podél celé konstrukce).

Pergolová markýza Warema P40 získala v roce 2013 prestižní ocenění The Reddot Award (mezinárodně nejuznávanější ocenění pro stínící techniku!).

Kam pergolovou markýzu umístit?

Pergolová markýza Warema P40 je kotvena vždy buď do stropu, nebo na stěnu, což je jediný limitující faktor. Využít tuto pergolovou markýzu tedy můžete například na vašem balkóně, na zastřešení terasy, případně i kdekoliv na zahradě, pokud je montáž možná technicky realizovat.

V komerčním sektoru se pergolová markýza Warema P40 dá využít například jako zastřešení pro venkovní zahrádku u restaurace, nebo u kavárny. Případně může sloužit přes letní měsíce jako rozšíření vašeho prodejního místa směrem do ulice.

Konstrukce pergolové markýzy

Konstrukce pergolové markýzy Warema P40 je díky použitému materiálu naprosto bezúdržbová, je totiž vyrobena z extrudovaného hliníku, který je navíc ošetřen velice kvalitní práškovou barvou (na výběr máte jakoukoliv barvu ze vzorníku RAL vyjma signálních a perleťových barev). Upevňovací a spojovací materiál uvnitř zařízení je z oceli A2, nebo z hliníku.

Pergolová markýza Warema P40 je vysoce odolná proti povětrnostním vlivům, což vám dává nové exkluzivní možnosti venkovního posezení i když není zrovna příznivé počasí.

Konstrukce pergolové markýzy Warema P40 může být buď rovná, zakřivená nebo rovná s předním zahnutím pro odvod vody. Aby bylo možné zajistit bezpečný odvod vody z pergolové markýzy Warema P40, tak se doporučuje dosažení minimálně 15° sklonu. Odvod vody je zajištěn pouze tehdy, pokud je markýza plně vysunuta.

Střecha pergolové markýzy

Pojezdová střecha pergolové markýzy je z akrylové textilie a na výběr máte ze 4 možností.

  • Lumera – akrylová textilie z CBA vláken (Clean Akryl Brilliant) s hladším povrchem, vyšším barevným leskem, pevná v tahu a nižší adhezi nečistot.
  • Standard – akrylová textilie ze 100% akrylové tkaniny, světlostálá, odolná proti povětrnostním vlivům a odolná proti roztržení.
  • Perfora – akrylová textilie ze 100% akrylové tkaniny s otvory, vysoká transparentnost a průhlednost.
  • All Weather – akrylová textilie ze 100% akrylové tkaniny, transparentní akrylový povlak na vnější straně, který je v podstatě 100% vodotěsný.

Pokud si vyberete druh látky, tak dále máte na výběr barvu látky (zde je možno vybírat z cca 300 barevných odstínů).

Střecha je poháněna motorem, který může být za příplatek doplněn i o možnost dálkového ovládání.

Dalším příplatkovým příslušenstvím může být: osvětlení, topná tělesa a větrné a dešťové senzory.

Maximální rozměry pergolové markýzy WAREMA P40

Potah Rovná vodící lišta
Zakřivená vodící lišta Obyčejná S odvodem vody
Max. šířka Akryl – všechny typy 6 500 mm 6 500 mm 6 500 mm
Min. šířka 950 mm 950 mm 950 mm
Max. hloubka 5000 mm 5 000 mm – 7 000 mm 1) 5 000 mm – 6 500 mm 1)
Min. hloubka 800 mm 800 mm 800 mm
Min. sklon
Max. sklon 45° 45° 45°

1) Při hloubce větší jak 5000 mm je možná maximální šíře 5000 mm. Max. možný náklon je 0°.